Kutu Oyunları

Kutu oyunları ve fiyatları konulu bir önceki yazıda, Monopoly City, Jenga ve Jenga Plus oyunlarının fiyatlarını karşılaştırmıştık. Bu kez, Eylül’2010 itibariyle Tabu XL, Trivial Pursuit ve Risk kutu oyunlarının fiyatlarını karşılaştıracağız.

Fiyat araştırmasına konu olan 3 kutu oyununu 13 sitede buldum. Geçen ayki fiyat analizinin aksine bu kez oyun fiyatları arasında ciddi farklar vardı. Özellikle Trivial Pursuit ve Risk oyununu satın almayı planlayanlar için müjdeli haberlerim var!

Önce Tabu XL… Tabu XL kutu oyunu fiyatları 60-70 TL arasında değişiyor. Linkler sayfamızda listeli olan web siteleri içinde ayın en ucuzu ünvanını çok az farkla, 59,90 TL ile Enucuzreyon.com aldı. Ama belirttiğim gibi, fiyat diğer sitelerde sadece birkaç TL oynuyor.

Trivial Pursuit oyununda ise fiyatlar arasında büyük farklar var. Oyunun fiyatının ortalama 50 küsür TL olduğunu söyleyebilirim, ancak 70 Liraya kadar çıkıyor. Trivial Pursuit oyununun fiyatı birkaç sitede 40 Liranın altında. En ucuzları olan Oyuncak.com.tr sitesinde ise sadece 35 TL. Hatta kredi kartı yerine havale ile alındığında 33,95 Liraya geliyor. Kargo ücretine katlanmak istemezseniz ve yakınınızda bir Armağan Oyuncak şubesi varsa, Trivial Pursuit oyununu oradan da 39,90 liraya  satın alabilirsiniz.

Ayın son fiyat karşılaştırması Risk kutu oyunu üzerine… Risk oyunu için ağırlıklı fiyat 56-59 TL arasında değişiyor (Bu arada oyunların çoğuna 70 TL fiyat vererek en pahalı site unvanını kazanan alışveriş sitesini ifşa etmeyeceğim ama linkler bölümünden çıkartmak da şart oldu!). Deppo.com sitesi, tam 20 TL indirimle Risk kutu oyununu 39,90 Liradan satıyor. Bu oyunu satın almayı planlayanların stoklar tükenmeden Deppo.com sitesini ziyaret etmesini öneririm.

2 Ucuz oyun bulmuş olmanın mutluluğuyla sizlere veda ederken, bir sonraki kutu oyunları fiyat araştırmasında görüşmek üzere bol oyunlu günler diliyoruz…


    • hayat !!!!

      Yaaaa…….. abicim ben türkiyede ki 35. zengin çocuk seçildim buna rağmen kutu oyunların fıyatları gerreksız yere artıyor bır anda 100-250 tl lik oyunu bir hafta sonra % 50 indirim deyıp normal fıyatının 2 katını satıyorlar eger kı islemez ise % 25 düşüruoz dıyorlar ama zaten gercek fıyatı 20-25 tl oluyorrrr…. (benım ıcn gecerlı değil para konusu.!)