Kutu Oyunları


Hasbro’nun tanınmış kutu oyunu Tabu, TV yarışma programı oldu.

İki takım arasında oynanan, tabu kelimeleri kullanmadan hedef kelimeleri takım arkadaşına anlatabilmeyi amaçlayan Tabu oyunu Fox TV tarafından yarışma programı olarak yayınlanmaya başladı.

Alişan ve Çağla Şikel’in sunduğu Tabu programının ilk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yarışmacılar arasında ünlülerin de olması yarışmayı aynı zamanda bir şov programına çeviriyor.

Tabu oyununun yarışma programı olarak tutulup tutulmayacağını zaman gösterecek. Kendi adıma programı bir olumlu, bir de olumsuz açıdan değerlendiriyorum. Olumlu yanı; bir kutu oyununun Tv programı olarak daha geniş kitlelerce tanınması. Tabu oyunu en yaygın kutu oyunlarından biri olsa da, halkın büyük bir kısmı nasıl bir oyun olduğunu televizyondan öğrenecek.

Olumsuz yanına gelince… Tabu oyunu yoğun iletişim gerektiren ve biraz da hararetli ve çekişmeli oynanan bir oyun. Kazanmayı oyunun eğlencesinden daha fazla önemseyen insanlar gereksiz tartışmalarla oyunun tadını kaçırabiliyor. İtirazlar bir kez başladı mı, Tabu oyunu bir “kuru gürültü”den ibaret hale dönüşebiliyor. İlk programda maalesef oyunun bu yönünü de gördük. Sunucu ve yarışmacı ünlüler oyunun “fair play” çerçevesinde geçmesine daha fazla dikkat etmezlerse korkarım oyunu yeni öğrenenleri Tabu’dan soğutabilirler.

Aşağıda Tabu yarışma programının tanıtım videosu yer alıyor.


  • ayşe

   ben tabu oyunu çok seviyorum

  • melek

   bende bu oyunu çok seviyorum fakat benim tabu ile ilgili bir ödevim var ve istediğim tabu oyununu bulamıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  • admin

   Aradığınız Tabu oyunu hangisi? admin@kutuoyunlari.com adresine yazabilirsiniz. Ödevin konusundan da bahsederseniz yardımcı olmaya çalışırım.